19 Јуни, 2019
0.0187

Од еден до десет ми се живее сто

Објавено во: Стил 06 Март, 2019

Имав доста будало и турбулентно детство. Се селевме неколку пати, растев во неколку различни околини, имав многу чудна перцепција за работите околу мене, што за проблемите по дома, што за однос со соученици во училиште. Имав ситуации од крајност во крајност, од моментот јас да бидам главниот проблематичен ученик, до моментот да бидам хејтана и изнегирана од цел клас, од одличен пет, до едвај спасувам глава на крај на година од неоправдани и оправдани.

На 12 години една случка ми го промени целиот тек на детството. Дознав информација која мене како товар на тие години што ги имав ми беше премногу. Знам дека имав гледано на филм како со апчиња некој може да си го одземе сопствениот живот, дека онака ако ставиш во рака од кутичето и одеднаш ги испиеш, само ќе заспиеш. На цела среќа испив недоволно и погрешна врста, само спиев два дена без престан и се ставив себе си во една непотребна ситуација да треба да кажам зошто го направив тоа. 


Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор