23 Февруари, 2024
0.0282

Oд СДСМ велат дека Левица стана десница

Објавено во: Македонија 22 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Левица стана десница, велат од СДСМ. 

Тие го коментираат дејствувањето и реториката на Левица. 

„Оваа партија како заложник го зеде Христијан Мицкоски, затоа што тој е слаб, без став, без визија и без одлучност. Мицкоски не гледа што е добро за државата и граѓаните, гледа само како да не заостанае зад Апасиев. Политичкиот пироман Апасиев, со Мицкоски како негов заложник, сака да ја врати државата назад во изолација и неизвесност, а народот да го подели по сите основи. СДСМ, заедно со демократските сили тоа нема да го дозволи, државата ќе продолжи по патот на интеграциите се до полноправно членство во ЕУ, затоа што тоа е гаранцијата за стабилна и сигурна иднина“, стои во соопштението.

И претходно, македонскиот премиер Димитар Ковачевски го нарече лидерот на Левица, Димитар Апасиев политички пироман кој според него го држи ВМРО-ДПМНЕ во заложништво затоа што е слабо. 

Можеби ќе ве интересира

СТУДЕНАТА „ЛА НИЊА“ НИ ДОАЃА УШТЕ ВО ТЕКОТ НА ОВА ЛЕТО: Летото кое сите го чекаме ќе биде пократко, без екстремно топло бранови но и со непогоди и врнежи

СТУДЕНАТА „ЛА НИЊА“ НИ ДОАЃА УШТЕ ВО ТЕКОТ НА ОВА ЛЕТО: Летото кое сите го чекаме ќе биде пократко, без екстремно топло бранови но и со непогоди и врнежи

ЗАВРШИ ПОТРАГАТА ЗА ИСЧЕЗНАТИОТ АЛЕКСАНДАР ЈОШЕСКИ: За жал со лош исход

ЗАВРШИ ПОТРАГАТА ЗА ИСЧЕЗНАТИОТ АЛЕКСАНДАР ЈОШЕСКИ: За жал со лош исход

ОСМАНИ НЕКА ЗБОРУВА ЗА ОПЕРАЦИИ И РЕНТГЕН НА АБДОМЕН, НЕ ЗА РАБОТИ ШТО НЕ ГИ РАЗБИРА: Тошковски прашува, „Како не му е срам?“

ОСМАНИ НЕКА ЗБОРУВА ЗА ОПЕРАЦИИ И РЕНТГЕН НА АБДОМЕН, НЕ ЗА РАБОТИ ШТО НЕ ГИ РАЗБИРА: Тошковски прашува, „Како не му е срам?“

ОНОЈ ПРАТЕНИК ШТО ОДЕШЕ ДА СЕ СЛИКА НА ГРАНИЦИ ИМА ИЗВАДЕНО ДИПЛОМАТСКИ ПАСОШИ: Ги лаже граѓаните, вели Шилегов

ОНОЈ ПРАТЕНИК ШТО ОДЕШЕ ДА СЕ СЛИКА НА ГРАНИЦИ ИМА ИЗВАДЕНО ДИПЛОМАТСКИ ПАСОШИ: Ги лаже граѓаните, вели Шилегов

Груби: Избор на претседател со 2/3 мнозинство во Собрание, но и со Бадентер

Груби: Избор на претседател со 2/3 мнозинство во Собрание, но и со Бадентер

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во претседателската трка влегуваат и Бујар Османи и Максим Димитриевски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во претседателската трка влегуваат и Бујар Османи и Максим Димитриевски

ТОШКОВСКИ: Mоја беше одлуката да прекинат гужвите пред пунктовите

ТОШКОВСКИ: Mоја беше одлуката да прекинат гужвите пред пунктовите

ОХРИЃАНКА „ОЛЕСНЕТА“ ЗА 5.000 ЕВРА: Лице ја измамило за работа во странство

ОХРИЃАНКА „ОЛЕСНЕТА“ ЗА 5.000 ЕВРА: Лице ја измамило за работа во странство

СЕ ЈАВИ СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА: Тврдат дека не малтретирале мигранти на границата со Македонија

СЕ ЈАВИ СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА: Тврдат дека не малтретирале мигранти на границата со Македонија