20 Јуни, 2021
0.0182

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Објавено во: Стил 07 Декември, 2019

Скот Пурсел денес живее и работи во Ваштингтон. Тој е продавач на недвижнини. 

Некогаш спиел на улица. Пурсел за БиБиСи зборува за тоа како станал бездомник, но и како клупата во парк ја заменил со топол дом.

-Некогаш бев бездомник. Сега продавам куќи- вели Пурсел.

По 17 години живот на улица, тој ја знае вредноста на домовите повеќе од било кој друг агент за недвижнини.


Можеби ќе ве интересира

ТРИКИ ЌЕ ТЕ СЛЕДИ СЕКОГАШ ЧЕКОР ДО ТЕБЕ - Костовски горд на внуката, матурантката Неда

ТРИКИ ЌЕ ТЕ СЛЕДИ СЕКОГАШ ЧЕКОР ДО ТЕБЕ - Костовски горд на внуката, матурантката Неда

СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Легендарниот ракометар на „Вардар“ Игор Карачиќ тајно кажал ДА на убавата Душица од Струмица

СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Легендарниот ракометар на „Вардар“ Игор Карачиќ тајно кажал ДА на убавата Душица од Струмица