26 Септември, 2022
0.0255

Одмор со поглед кон океанот на 18 кат: Татјана и Новица со синовите уживаат во најпознатото туристичко место во Австралија

Објавено во: Стил 15 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Фолк-пејачите Татјана Лазаревска и Новица Василевски со синовите Стефан и Петар, одмараат во едно од најпопуларните туристички места во Австралија, „Gold Coast“, поточно „Surfers Paradise“.

Лазаревска и Василевски од 2015 година живеат во Мелбурн, и решиле да се одморат од зимата за која фолк-пејачката вели дека била здодевна во местото каде што живеат.

- Овде ни е многу убаво. Одмараме, пливаме, шетаме, се дружиме со пријатели што живеат овде како на пример Јове Жабарот и Дарко Мијалковски кои живеат во Бризбејн, кој е на еден час возење од тука“, ни раскажа Татјана.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно