08 Август, 2020
0.0204

ОКОЛУ 5.000 СЕ ЛЕКУВААТ ДОМА: Само неколку лица се пријавиле за гласање во изолација

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 06 Јули, 2020

Само неколку лица досега се пријавиле за гласање во изолација, дознавме од извори во Државната изборна комисија. 

Станува збор за бројка помала од 10 гласачи. Се очекува дека идните два дена ќе се пријават повеќе, но тоа сепак нема да биде драматично зголемување. 

„Ние нашето го направивме, сега останува на волјата на гласачите“, коментират од ДИК и сметаат дека избирачите поради вирусот се плашат да гласаат. 

Според податоците на Државниот санитарен и здравствен инспекторат кои на денешната прес-конференција ги спомна министерот за здравство, Венко Филипче, околу 5 000 луѓе се на домашно лекување од коронавирусот. 

Можеби ќе ве интересира

МЕДИЦИНСКО ЧУДО И РЕДОК ФЕНОМЕН: На ГАК се роди бебе со „водена обвивка“

МЕДИЦИНСКО ЧУДО И РЕДОК ФЕНОМЕН: На ГАК се роди бебе со „водена обвивка“

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА РАЗМИСЛАТ - дали да патуваат во Македонија, ама и во други земји

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА РАЗМИСЛАТ - дали да патуваат во Македонија, ама и во други земји

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ШТО ГИ СПОЈУВА, А ШТО ГИ ДЕЛИ - ќе се договорат ли старите партнери

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

ДЕЦАТА СЕ ПОБЛИСКУ ДО ШКОЛСКИТЕ КЛУПИ - и Владата и родителите сметаат дека тоа е поисправно

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, но под еден услов

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ