20 Јануари, 2020
0.0167

Оние од администрацијата најздрави: Овие професии се најопасни за здравјето

Објавено во: Стил 04 Декември, 2019

Неодамна објавена студија спроведена од „ Medical News Today “ покажа дека луѓето во одредени професии се изложени на зголемен ризик од развој на проблеми со срцето.

Иако научниците истакнуваат дека неколку животни фактори можат да го зголемат ризикот од срцеви заболувања, вклучително и нездрави диети, недостаток на физичка активност и пушење, постои еден фактор на ризик кој не доби толку внимание колку што заслужува во моментов, а тоа е вашата професија.

Но, неодамнешните анализи покажаа дека одредени професии се поврзани со зголемен ризик од развој на разни срцеви заболувања или други кардиоваскуларни проблеми а деталите читајте ги на МАШКИ МАГАЗИН тука.

Можеби ќе ве интересира

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Медената земја полна измет

Медената земја полна измет

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски