10 Август, 2020
0.0433

Опасно згодни: Нашите водителки и на + 40 и на +50 години изгледаат заводливо во костими за капење

Објавено во: Стил 27 Јули, 2020

Мажите често им се восхитуваат, а жените...која како! Иако ниту една од овие наши тв. водителки и презентерки кои ви ги претставуваме не се во цутот на младоста, тоа не значи дека не се млади. 

И во овој нивен случај се потврдува дека годините се само бројки и иако ја ситнат педесетката, изгледаат 10- 15 години помладо. Тоа е за почит! А најмногу затоа што се природни (до душа некои имаа мали естетски корекции ама ништо претерно). Што е најважно, се гледа дека вежбаат и не подлегнуват времето да си го направи своето.

Овие фотогрфии кои ви ги презентираме се од сега, некои од лани или една до две години поназад, но ги гледаме секој ден на телевизија и исто така гледаме дека не намалиле со убавината и негата. Во исчекување на нови тазе фотки од ова лето, да се потсетиме како изгледаат на плажа- по костими за капење.

За сите поединечно на Машки магазин овде 


Можеби ќе ве интересира

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК