13 Јули, 2024
0.0250

Оштетени се кафулиња и дуќани во експлозија во Косовска Митровица

Објавено во: Балкан 09 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Експлозија денеска одекна во Косовска Митровица. 

Експлозијата се случи на плоштадот „Адем Јашари“ во јужниот дел на Косовска Митровица. Нема повредени, соопшти полицијата.

Портпаролот на полицијата Авни Захити изјави дека се оштетени прозорците на две кафулиња.

„Околу 3.20 часот било пријавено дека на плоштадот „Адем Јашари“ од експлозија биле оштетени стакла на две кафулиња и дуќани. Освен материјална штета, нема извештаи за повредени, истрагата е во тек“, рече Захити.

Последниве неколку недели на Косово беше тензично. Имаше судири во Звечан поради градоначалниците Албанци, кои требаше да стапат на функција, а се избрани на избори кои Србите ги бојкотираа. Србите бараат формирање на Заедница на српски општини, но и косовските специјалци да се повлечат од северот. 

foto Wikipedia/Jan Pešula

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ИМА ЖРТВИ: Автобус се заби во куќа во Турција

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР ЈА РАНГИРАШЕ СРБИЈА КАКО ОМИЛЕНА ЗЕМЈА ВО ЕВРОПА: Доби лавина критики

НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Падна град со големина на топче за голф

НЕВРЕМЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Падна град со големина на топче за голф

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

ВУЧИЌ: Се обидуваат да ја испровоцираат Србија да направи нешто за што би требало да интервенира НАТО

БАКТЕРИЈА КОЈА ГО НАПАЃА МОЗОЧНОТО ТКИВО ПРИСУТНА ВО ПРОТЕИНСКИ СЕНДВИЧИ: Производот се повлекува од продажба

БАКТЕРИЈА КОЈА ГО НАПАЃА МОЗОЧНОТО ТКИВО ПРИСУТНА ВО ПРОТЕИНСКИ СЕНДВИЧИ: Производот се повлекува од продажба

НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СКИЈА И НА +40: Држава од соседството гради скијалиште, еве каде ќе може да зимувате на лето

НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ СКИЈА И НА +40: Држава од соседството гради скијалиште, еве каде ќе може да зимувате на лето

EКСТРЕМНО ЖЕШКО: Во Србија се измерени 50 степени

EКСТРЕМНО ЖЕШКО: Во Србија се измерени 50 степени

РАСКОШ И МИЗЕРИЈА: Кога Тито го посети езерото Треска и денес

РАСКОШ И МИЗЕРИЈА: Кога Тито го посети езерото Треска и денес

НАСЕЛЕНИЕТО СТАРЕЕ: Која е просечната возраст во Србија?

НАСЕЛЕНИЕТО СТАРЕЕ: Која е просечната возраст во Србија?