18 Февруари, 2020
0.0255

Осмелете се: Модни миксови кои ќе го освежат вашиот стил

Објавено во: Стил 23 Август, 2019

До сосема нов изглед може да дојдете и со мали проблеми. Но, за да оставите вистински впечаток, тие треба да бидат паметни и смели..

Посветете внимание на смелите детаљи

Суптилните промени можат да остават силен впечаток, затоа треба внимателно да ги одберете модните додатоци. На пример, наместо црна кожна торба, изберете ја во коњак боја и истакнете ја со темно син костум и сребрена вратоврска. Купете си класичен часовник со заменливи ремчиња: кафеаво ремче за деловен состанок и црвено ремче за вечерни излегувања.

„Детаљите се одлична тема за да се започне разговор, особено кога изгледате специфично“ – вели Метју Сингер, директор на машка модна куќа, притоа на раката носејќи часовник со ремче од крокодилска кожа.


Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина