28 Мај, 2020
0.0198

Откако се ќе мине

Објавено во: Стил 30 Март, 2020

Не знам кој ден во изолација, деновите наликуваат едни на други. Надвор веќе почнува да се стоплува, дефинитивно пролетта на голема врата се спрема да влезе. Улиците празни, за среќа стануваме се’ повеќе и повеќе дисциплинирани. Имам надеж дека сето ова полека ќе помине и дека ќе се извлечеме од ова лудило кое го зафати светот. Дали ќе научиме нешто, дали ќе се смениме во начинот на размислување, тоа не знам. Ама знам дека веќе ништо нема да биде исто како досега. Сега уште повеќе ги вреднувам оние работи за кои секој понеделник си правам муабет со вас, слободата, љубовта, мирот.

Нова колумна на Ана Бунтеска на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса