27 Јануари, 2022
0.0190

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово

Објавено во: Стил 11 Октомври, 2021

Македонката која се омажи за холивудскиот актер и режисер: Таа прави вино, тој филмови

Иако е премногу добро за да се поверува, сепак е така. Соња Магденовска од Тетово му е сопруга на холивудскиот актер и режисер Емилио Естеваз, брат на уште попопуларниот Чарли Шин, а син на славниот Мартин Шин.

Соња е израсната во Мичиген, се пресели во Јужна Калифорнија за да ја заврши магистерската теза за етнички прашања во татковината на нејзиното семејство, Македонија. 

Со Емилио се запознале соема случлајно на снимање на филм и од 2006 година се во брак. Претходно, Естеваз беше во брак со Пола Абдул, а кратко време беше верен со Деми Мур.

Повеќе на Женски магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Во семејството еден е столб, другиот мотор: Ема Попивода - неодолива убавина

Во семејството еден е столб, другиот мотор: Ема Попивода - неодолива убавина

Лаф- муабет со Методија Илиевски: Битолчаните посветуваат поголемо внимание на својот изглед од скопјаните

Лаф- муабет со Методија Илиевски: Битолчаните посветуваат поголемо внимание на својот изглед од скопјаните

Аки Рахимовски утре требаше да дојде во Скопје: Каролина, Тавитјан и Харе се сеќаваат на пријателот

Аки Рахимовски утре требаше да дојде во Скопје: Каролина, Тавитјан и Харе се сеќаваат на пријателот

Студиите во Рим бараа огромна посветеност, за четири години, само двапати излегов надвор од градот - Ива Милошевска сопственичка на салоните за накит на ексклузивниот италијански бренд „Rebecca“

Студиите во Рим бараа огромна посветеност, за четири години, само двапати излегов надвор од градот - Ива Милошевска сопственичка на салоните за накит на ексклузивниот италијански бренд „Rebecca“

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна