19 Мај, 2021
0.0192

Oва се едни од најубавите цитати од легендарниот Балашевиќ

Објавено во: Стил 19 Февруари, 2021

Цел Балкан жали по еден од најдобрите текстописци и рецитатори, кој во спомен за својот талент остава да сведочат сите негови песни.

Токму во тоа име споделуваме едни од најубавите љубовни цитати од легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ, еден и единствен:

„Се вљубувате затоа што вам ви е потребно, а сакате затоа што на некој друг му е потребно“.

"Среќните никогаш не размислуваат за среќа. Тоа е работа за несреќните. Секој ја забележува среќата во несреќа, а само будалите размислуваат за несреќата во среќата. И искусните..."

„Постојат милион градови во кои можете да одите, но само еден на кој можете да се вратите“.

Целиот текст на Женски магазин, овде. 

Можеби ќе ве интересира

Васил е на дното на обложувалниците, но и тие се дел од игрите на големите лоби групи: Александра Јовановска шеф на евровизиската делегација во Ротердам

Васил е на дното на обложувалниците, но и тие се дел од игрите на големите лоби групи: Александра Јовановска шеф на евровизиската делегација во Ротердам