22 Јули, 2019
0.0198

Овој град е омилен за богатите туристи

Објавено во: Стил 01 Мај, 2019

Најново истражување покажува дека Сеул е градот каде богатите туристи најдолго се задржуваат. 

Аналитичарите кои ги споредувале податоците за тоа каде најдолго се задржуваат богатите туристи, утврдиле дека во првите 15 се дестинации од Европа и острови. 

Но, јужнокорејската престолнина Сеул го зазема првото место. Во овој град богатите туристи во просек поминале по 12 дена, при што трошеле пари за шопинг, специјалитети и слично. 

Зад Сеул се Дубаи и Милано, а истражувањето покажа дека богатите туристи немаат голем интерес за американското поднебје. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!