25 Февруари, 2024
0.0247

Панорама Спа со 6 признанија од саемот за туризам во Нови Сад

Објавено во: Мои пари 06 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

На саемот за туризам кој се одржа во Нови Сад, Србија од 30.11 до 02.12, хотелот Панорама Спа успешно се претстави пред 240 учесници од 10 земји.

Хотелот Панорама Спа Крушево доби:

– Признание за хотелско сместување,

– Признание за базенски простор,

– Признание за работен простор

Хотелскиот ресторан ALTO доби:

– Признание за ресторанска услуга

Најголемиот адреналински парк во Македонија Panorama All Seasons Adventure и скијачкиот центар добија:

– Признание за адреналински парк,

– Признание за ски центар

Нашата посветеност за развој на нашите капацитети во Крушево полека но сигурно се етаблира во регионални рамки со што директно придонесуваме за развојот и просперитетот на македонскиот туризам

*Пр објава

Можеби ќе ве интересира

Хотел „Фламинго“ казино - Гевгелија по четврти пат домаќин на крводарителска акција

Хотел „Фламинго“ казино - Гевгелија по четврти пат домаќин на крводарителска акција

ЗАПРЕТЕ ГО ПРОЦЕСОТ НА СТАРЕЕЊЕ НА ВАШАТА КОЖА И ТЕЛО

ЗАПРЕТЕ ГО ПРОЦЕСОТ НА СТАРЕЕЊЕ НА ВАШАТА КОЖА И ТЕЛО

„Литература.мк“ и „Џез ФМ“ радио носат нов, автентичен и оригинален музички концепт на урбаната сцена

„Литература.мк“ и „Џез ФМ“ радио носат нов, автентичен и оригинален музички концепт на урбаната сцена

Со поддршка од Клиника Жан Митрев се одржа вториот симпозиум на Друштвото на кардиолошки сестри

Со поддршка од Клиника Жан Митрев се одржа вториот симпозиум на Друштвото на кардиолошки сестри

Групацијата Иуте ги објави неревидираните резултати за изминатата година

Групацијата Иуте ги објави неревидираните резултати за изминатата година

Македонски Телеком со позитивни резултати, раст и лидерство во 2023 година

Македонски Телеком со позитивни резултати, раст и лидерство во 2023 година

Samsung ја најавува новата и подобрена фитнес нараквица Samsung Galaxy Fit3

Samsung ја најавува новата и подобрена фитнес нараквица Samsung Galaxy Fit3

Каратистите на „Макпетрол“ ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Каратистите на „Макпетрол“ ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Кожувчанка договори соработка со Кошаркарската Федерација на Северна Македонија

Кожувчанка договори соработка со Кошаркарската Федерација на Северна Македонија