14 Јули, 2020
0.0264

Пановски: Ме плаши зошто е потребно одеднаш да се укине полицискиот час

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 27 Мај, 2020

Доктор Никола Пановски за Телевизија 24 изјави дека од медицински аспект не е логично во овој момент целосно да се укинува полицискиот час. 

Како причина го наведе ризикот од организирање на забави и поголеми дружби особено на помладите лица.

„Сметав дека и порано требаше да се донесе скратување на полицискиот час со зголемување на денот од 21 или 22 часот да биде. Мене ме плаши зошто е потребно сега одеднаш да се укине полицискиот час во услови кога имате млади луѓе затворени скоро 3 месеци, поволни временски услови идеални за организирање забави или поголеми дружби со враќање во 5 сабајле и слично“ - вели Пановски.

Вчера се однесе одлука, со која од денес повеќе не важи полицискиот час. 

Институтот за јавно здравје денеска регистрира 17 оздравени пациенти. 
Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати.

Можеби ќе ве интересира

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Познато како ќе работат базените и плажите

Познато како ќе работат базените и плажите

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти