17 Февруари, 2020
0.0208

Пендаровски не може да поверува што се случи со Јанева

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Шефот на државата, Стево Пендаровски вечерва во Отворено на ТВ 24 изјави дека не може да поверува дека поранешната јавна обвинителка, Катица Јанева која имаше историска шанса да се справи со криминалот, ја прокоцка шансата. 

Вели дека таа имала голема поддршка и од меѓународната заедница, историска шанса во историски момент, но не ја искористила. 

Пендаровски вели дека за идните избори граѓаните ќе одлучат кому да му ја дадат довербата врз основа на тоа дали џебот им е полн, но рече дека ќе имаат и предвид дека ако некој спречил да се крадат милиони евра. 

Претседателот изјави дека францускиот претседател, Емануел Макрон со него на средбата во Париз, не бил дециден дали во Загреб на пролет Македонија може да добие датум за преговори. 

Можеби ќе ве интересира

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

120.000 евра народни пари за џез и за музика од светот: Министерството за култура ја објави годишната програма

120.000 евра народни пари за џез и за музика од светот: Министерството за култура ја објави годишната програма

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

ГО СЛЕДЕЛЕ ТАЈНИ АГЕНТИ И ГО СНИМИЛЕ КАКО ОДИ КАЈ ЈАНЕВА - каде се движел Боки 13

ГО СЛЕДЕЛЕ ТАЈНИ АГЕНТИ И ГО СНИМИЛЕ КАКО ОДИ КАЈ ЈАНЕВА - каде се движел Боки 13

Мицкоски: Ги прифаќам и двата ТВ-дуели со Заев

Мицкоски: Ги прифаќам и двата ТВ-дуели со Заев

ШТО ПОБАРАА ПЕНЗИОНЕРИТЕ - и повисоки пензии, ама и стабилен систем

ШТО ПОБАРАА ПЕНЗИОНЕРИТЕ - и повисоки пензии, ама и стабилен систем

Трупот пронајден на Шар Планина, не е на планинар, туку на залутан Сириец

Трупот пронајден на Шар Планина, не е на планинар, туку на залутан Сириец

(ФОТО) РЕТКИ И АТРАКТИВНИ: Африкански пингвини ќе се шетаат низ Скопската зоолошка градина

(ФОТО) РЕТКИ И АТРАКТИВНИ: Африкански пингвини ќе се шетаат низ Скопската зоолошка градина

ЕВЕ КОИ СЕ ПЕТТЕМИНА ПРАТЕНИЦИ - или „лошо стиснаа“, или ги изневери системот

ЕВЕ КОИ СЕ ПЕТТЕМИНА ПРАТЕНИЦИ - или „лошо стиснаа“, или ги изневери системот