08 Април, 2020
0.0321

Пеп Гвардиола ќе заработува милиони во Баерн Минхен

Објавено во: Стил 17 Јануари, 2013

Пеп Гвардиола, идниот тренер на Баерн Минхен според најавите на шпанските медиуми, ќе биде најплатениот светски тренер, со годишна плата од 17 милиони евра. За два милиони евра, Гвардиола ќе има поголема годишна заработувачка од колегата од Реал Мадрид, Жозе Мурињо. Трет на листата на најплатени светски тренери е Италијанецот  Карло Анчелоти, кој во Пари Сен Жерман има плата од 13,5 милиони евра. Следен е неговиот сонародник, Марчело Липи, тренер на кинескиот Гвангжу, со плата од 10 милиони евра. По нив се Алекс Фергусон 9,4 милиони, Арсен Венгер со 9,3 и Гус Хидинк 8,3 милиони евра.

Можеби ќе ве интересира

Jасмина Поповска: Го избрав „Декамерон“, сè што е човечко, не ни е туѓо

Jасмина Поповска: Го избрав „Декамерон“, сè што е човечко, не ни е туѓо

Неприродно е да не смеам да ги гушнам родителите: Водителката Елена за изолацијата

Неприродно е да не смеам да ги гушнам родителите: Водителката Елена за изолацијата

Што прават нашите познати мажи во изолација: Кој се досадува, кој прави ручек

Што прават нашите познати мажи во изолација: Кој се досадува, кој прави ручек

Не сум бил дома од лани: Пејачот Белов во изолација во Србија

Не сум бил дома од лани: Пејачот Белов во изолација во Србија

Лиза Велкоска, толкувач: Зборуваме со знаци, израз и експресија за 6000 луѓе со оштетен слух

Лиза Велкоска, толкувач: Зборуваме со знаци, израз и експресија за 6000 луѓе со оштетен слух

Детски канал од утре на МТВ

Детски канал од утре на МТВ

Книга на денот: „365 дена здравје“ од д-р Пунам Лакра

Книга на денот: „365 дена здравје“ од д-р Пунам Лакра

Ова е одлична лекција да престанеме да се тркаме кој постигнал повеќе, кој посетил повеќе земји и да сфатиме дека животот е еден: Блогерката Шијакоска искрена

Ова е одлична лекција да престанеме да се тркаме кој постигнал повеќе, кој посетил повеќе земји и да сфатиме дека животот е еден: Блогерката Шијакоска искрена

Животот е суров и радосен: Дарио со искрена приказна

Животот е суров и радосен: Дарио со искрена приказна