23 Јули, 2019
0.0286

Пинк: На 17 години доживеав спонтан абортус

Објавено во: Стил 01 Мај, 2019

Се чувствував како телото да ме мрази, се отвори пред јавноста познатата пејачка за трагичната загуба што ја доживеала како тинејџерка.

Светски популарната пејачка Пинк (39) само неколку дена по објавувањето на нејзиниот најнов албум „Hurts 2B Human“ ја откри инспирацијата и скриените приказни зад нејзините нови песни, кои зборуваат за нејзините битки со анксиозноста, самодовербата и љубовта кон себе си.

Песната „Happy“ е лично напишана за Пинк, која во стиховите пее: „Уште кога имав 17 години, отсекогаш си го мразев моето тело, и се чувствував како телото да ме мрази мене, може ли некој да ми најде пилула за да не се плашам од сама себе?“

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!