24 Јули, 2019
0.0225

По смртта на татко ми престанав да пеам: Животната приказна на Соња од Прилеп

Објавено во: Стил 05 Мај, 2019

Со впечатлива интерпретација на хитот од Весна Змијанац „Да будемо ночас заједно“, Соња Муличкоска (57) од Прилеп лани блесна во популарното регионално шоу „Никогаш не е доцна“. Конечно ѝ се исполни животниот сон, да пее на голема сцена, a по нејзиниот настап публиката во студиото ја поздрави со овации.  

- Имате прекрасна енергија и мислам дека било крајно време да ни дојдете на оваа сцена и да го исполните вашиот сон - ѝ порача Саша Милошевиќ Маре, еден од членовите на жирито.

Муличкоска од мала пеела по разни секции и хорови, а нејзиниот татко отсекогаш ѝ бил најголемата поддршка. Престанала да пее на само 14 години, откако татко ѝ починал во сообраќајна несреќа. Нејзината мајка не ја поддржала во идејата професионално да се занимава со музика.

- Завршив средно училиште на отсекот за модни креатори. Никогаш не работев, одбрав да бидам домаќинка. Шиев, кроев, готвев.. - им раскажа Соња на српските новинари.

Муличкоска е разведена и има две возрасни ќерки.


Можеби ќе ве интересира

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот