20 Октомври, 2019
0.0161

ПОЧНА ПОРОДУВАЊЕТО НА МЕГАН МАРКЛ: Британија е на нозе за доаѓањето на кралското бебе

Објавено во: Стил 06 Мај, 2019

Meган Маркл наскоро на свет ќе го донесе своето прво дете , ако се земе предвид дека породувањето почнало, пишуваат британските медиуми, меѓу кои е и Yahoo.

Војвотката од Сасекс Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари во претстојните часови конечно ќе го запознаат своето прво дете.

Како што се пишува во светските медиуми, не е познато дали Меган се наоѓа во болница или ќе се породи дома, бидејќи кралското семејство уште тоа го држи во тајност.

Инаку, принцот Хари неодамна рече дека во текот на породувањето цело време ќе биде покрај својата сопруга, како и нејзинaта мајка Дорија.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник