29 Мај, 2024
0.0268

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Објавено во: Свет 31 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Кристијано Роналдо не може да се пофали со старт од соништата во Саудиска Арабија.

Во првите два настапи под знамето на Ал Наср не остави значително влијание, а неговиот тим беше елиминиран во полуфиналето на Суперкупот со пораз од 1:3 од Ал Итихад.

На тој натпревар Португалецот имаше одлична шанса во првото полувреме, тренерот на Ал Наср Руди Гарсија изјави дека Роналдо можел да го смени правецот на играта доколку успеел да го искористи тоа.

Бидејќи не го стори тоа, мораше да се справи со критиките на одредени медиуми, а на интернет почна да кружи видео на кое еден од директорите на клубот наводно ја доведува во прашање исправноста на неговата одлука да му го понуди на Роналдо најбогатиот договор во историјата. 

На Роналдо потрошив 200 милиони евра, а тој знае само да каже „Сиуу““, коментира Саудиецот.

Во видеото, Саудиецот е прилично вознемирен поради спомнувањето на името на Роналдо додека го имитира ...

Погледнете го видеото:

@dalu_cajamarcaEstan enojadisimos , siquiera agardezcan , que ya les sale el siuuuu….!!!#alnassar #alnassarfc #realmadridfc #arabiasaudit #siuuuuu #cr7goat #cr7jr #ligaarab #cristianoronaldosfans1 #bichosiuuuuuuuu #cristianoronaldoedit #humor #fyp #fyppppppppppppppppppppppp #shiu #comandante #teamocr7 # # Love You So - The King Khan & BBQ Show

ФОТО: ТикТок


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) МАСОВНA ТЕПАЧКА: Руски ветерани од Украина се степаа на улица

(ВИДЕО) МАСОВНA ТЕПАЧКА: Руски ветерани од Украина се степаа на улица

КРАЛСКАТА ПАЛАTА ВО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ПОРАДИ КEЈТ: Сите очи на светот се вперени во принцезата поради нејзината битка со ракот

КРАЛСКАТА ПАЛАTА ВО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ПОРАДИ КEЈТ: Сите очи на светот се вперени во принцезата поради нејзината битка со ракот

ШОКАНТНИ СЦЕНИ ОД АМЕРИКА: Ледени топки падѓаа од небото, најмалку 24 мртви - а најлошото допрва доаѓа

ШОКАНТНИ СЦЕНИ ОД АМЕРИКА: Ледени топки падѓаа од небото, најмалку 24 мртви - а најлошото допрва доаѓа

„РОДИ МЕ МАЈКО СО К'СМЕТ, ЕВРОПРАТЕНИК ДА БИДАМ“: Еве колкава плата заработуваат народните претставници во Европскиот парламент

„РОДИ МЕ МАЈКО СО К'СМЕТ, ЕВРОПРАТЕНИК ДА БИДАМ“: Еве колкава плата заработуваат народните претставници во Европскиот парламент

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

МАКРОН Е ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Какви специјалитети се на менито?

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

„Лејса Украинка“: Секојдневното гранатирање на цивилната инфраструктура на Харкив е се поинтензивно, меѓународната заедница може да го смири рускиот агресор

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

ЗЕЛЕНСКИ: Русија ги концентрира своите сили во регионот Белгород за нова офанзива

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

КАКО ДЕТЕ САКАЛ ДА БИДЕ МОРНАР: Путин имал и други желби, едната му се оствари

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Фицо ќе се опорави дури до крајот на годината?