12 Декември, 2019
0.0164

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

Објавено во: Стил 20 Ноември, 2019

Облините веќе одамна ни се сервираат позитивно во маркетиншките кампањи и тоа секако влијае позитивно кај Plus-size девојките. Годинава дури и едно истражување на Универзитетот во Тексас покажа дека жената со идеална фигура е британската манекенка и актерка Кели Брук која се прослави токму по облините.

Денес кога сѐ погласно се зборува за различностите, на младите девојки со вишок килограми веројатно им е малку полесно да ја пребродат онаа фаза на повлеченост и несигурност, иако транзицијата од буцкаво девојче во жена со облини најчесто е специфичен период во кој многу девојки никогаш не успеале да се прифатат такви какви што се. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука. 

Можеби ќе ве интересира

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Излог

Излог

Сакам да ја гушнам Северина, да ѝ кажам дека ќе помине: Искрено интервју со Тијана

Сакам да ја гушнам Северина, да ѝ кажам дека ќе помине: Искрено интервју со Тијана

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат