04 Март, 2021
0.0221

Поставен транспарент во Скопје на кој пишува „Заев: Со Сашо сум договорен. Мијалков: Го сменив стилот“

Објавено во: Македонија 22 Февруари, 2021

Герил акција имаше вечерва во центарот на Скопје. Поставен е транспарент на кој пишува „Заев: Со Сашо сум договорен. Мијалков: Го сменив стилот“. 

Пред Владата се собраа група граѓани и оставија транспарент на кој пишува „Ние сме разочарани“. Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница.  Министерството за внатрешни работи ја промени објавената потерница за Мијалков од национална во меѓународна. Нему вчера му е определена мерка куќен притвор со 24-часовен надзор по негово пронаоѓање, односно лишување од слобода, но сè уште се трага по него. 

Бегството се случува непосредно пред пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“, за масовното прислушување и уништување на опремата.

Можеби ќе ве интересира

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: На „Тик-Ток“ има видеа со повик за самоповредување

РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: На „Тик-Ток“ има видеа со повик за самоповредување

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

И кај вториот заразен кој се врати од Занзибар е откриен британскиот сој

И кај вториот заразен кој се врати од Занзибар е откриен британскиот сој

ДЗС: Апликацијата за самопопишување е изработена по сите светски стандарди, лага е дека можат да се внесат 13 нули кај матичниот број

ДЗС: Апликацијата за самопопишување е изработена по сите светски стандарди, лага е дека можат да се внесат 13 нули кај матичниот број

СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВО ВРАЊЕ: Реакцијата од АстраЗенека е блага температура

СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ ВО ВРАЊЕ: Реакцијата од АстраЗенека е блага температура

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ ЗА КОРОНАТА: Оздравеле 1.753 пациенти, но има 721 заразени и деветмина починати

ДОБРА И ЛОША ВЕСТ ЗА КОРОНАТА: Оздравеле 1.753 пациенти, но има 721 заразени и деветмина починати

ФАЈЗЕР КОНЕЧНО ГО ДОСТАВИ ДОГОВОРОТ: Уверуваат дека овој месец ќе стигнат првите 21.060 дози

ФАЈЗЕР КОНЕЧНО ГО ДОСТАВИ ДОГОВОРОТ: Уверуваат дека овој месец ќе стигнат првите 21.060 дози

Граѓани „подигнале“ брзи кредити без да знаат: Жртви на измамници ќе враќаат туѓи пари

Граѓани „подигнале“ брзи кредити без да знаат: Жртви на измамници ќе враќаат туѓи пари

Струмичкиот карневал втора година по ред се откажува поради пандемијата

Струмичкиот карневал втора година по ред се откажува поради пандемијата