21 Јули, 2019
0.0309

Правилниот биоритам е клучен за мојот успех: Интервју со Мери Мирческа, шампионка во планинско трчање

Објавено во: Стил 14 Мај, 2019

Фокусот, посветеноста и самодисциплината се клучни и неопходни моменти за успех при долгите планински трки, но пред се’ мора да имате огромна љубов кон планината, раскажува Мери

Мери Мирческа е наш женски планински тркач, која се класифицира како најдобра. Таа ги обожава планините, па планинарењето како омилена активност се претвори и во нејзина професионалност. Секогаш во потрага по подалечното и недостижното, ја откри планинската атлетика, па така трките по планините, покрај нејзиното срце, ги исполнија и нејзините раце со многу признанија и освоени први места. На повидок е најголемиот предизвик досега, односно Мери доби сигурно учество на најпрестижната светска трка годинава, во Франција. Таа е, исто така, дел од работната организација на Тинекс и со тоа покажува дека вистинските пасии во животот, не можат да го успорат неговото нормално функционирање. Напротив, таа добива само поголема поддршка од колегите и, се разбира, од семејството.

Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?