31 Мај, 2020
0.0393

Пред огледало со Марија Илковска: Чистење на лице – рутина која никогаш не ја прескокнувам

Објавено во: Стил 11 Мај, 2020

Марија Илковска е една прекрасна млада дама, советник за маркетинг во СН Осигурителен брокер- АД Битола, која за Женски Магазин ги раскажа своите риутали за убавина.

-„Life isn’t perfect but your skin can be!“. Утрото ми започнува со миење на лицето, а потоа нанесувам дневна крема и серум на пределот околу очите. „Skin first, makeup second and smile ALWAYS!“ – по нанесувањето на кремите, нанесувам шминка, за на работа преферирам природен изглед кој се состои од течна пудра, камена пудра, моливи за очи, маскара, руменило, лабело, молив за уста и кармин, а додека пак за вечерни излегувања преферирам појака шминка.

Навечер шминката ја отстранувам прво со влажни марамчиња, мицеларна вода, а потоа нанесувам ноќна крема, вели за Женски Магазин, Илковска.

Можеби ќе ве интересира

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место