24 Јануари, 2020
0.0169

Предлози за 8-ми март: Подароци на кои секоја жена (мајка, пријателка, сопруга) ќе се израдува

Објавено во: Стил 05 Март, 2019

Уште само неколку дена нè делат од празникот на жената, а нема жена која не сака да добие доза внимание на овој ден.

Меѓународниот ден на жената не е како секој обичен ден. Овој ден ја одразува борбата на жените низ вековите за зајакнување и еднаквост во општеството. Вашите идеи за подарок за овој 8-ми март мора да го прикажат вашето мислење или верување во моќта и силата на нејзината женственост.

Меѓународниот ден на жената е тука за да им овозможи на вашите омилени дами да знаат дека сте среќни што го имате нивното присуство во вашиот живот. 

Затоа, набројуваме неколку идеи за подароци кои можат да го направат овој ден екстра посебен за драгоцените дами.

Цвеќе

Според многу истражувања за најпопуларен подарок за 8-ми март, на врвот на листата се наоѓа цвеќето. Иако звучи како клише, повеќе од половина од женската популација посакуваат букет од свежо цвеќе или саксија со омиленото растение. Затоа 8-ми март е совршен ден да изберете необичен букет, класикатацрвени рози или пак сладок кактус кој ќе има посебно место во нејзиниот дом и ќе ја потсетува токму на вас.

Сите предлози читајте ги на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Македонската кристална пештера: Чудо на природата

Македонската кристална пештера: Чудо на природата

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Убавица и ѕвер

Убавица и ѕвер

Кој е побогат - основачот на „Лидл“, сопственикот на BMW или производителот на кафе Jakobs?

Кој е побогат - основачот на „Лидл“, сопственикот на BMW или производителот на кафе Jakobs?

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори