21 Јули, 2019
0.0226

Прелепотици, обединете се

Објавено во: Стил 08 Мај, 2019

Прелепотица - девојка која работи на себе постојано. Девојка која сака биде своја, со силен идентитет и визуелен печат. Девојка која освен што обрнува внимание на своето тело и оди по козметички салони за нега на надворешна убавина, сепак пред сѐ се грижи за менталната хигиена, се грижи за своето здравје, чита и се надградува. Девојка која верува во моќта на насмевката безусловно подарена некому, која иако можеби не ги задоволува сеопштите критериуми за домашно воспитување, се труди да биде подобар човек, ја интересира хуманоста во современиот свет. Нема потреба да повреди никого, ги почитува сите живи суштества, внимава како се однесува со околината во која живее. 

Целата колумна на Ивана Кенз читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?