17 Февруари, 2020
0.0220

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Објавено во: Стил 18 Јануари, 2020

Воедно, овој Русин бил и идол на Џоковиќ

Мал е бројот на некогашните и сегашни тренери против кои Новак Џоковиќ играл повеќе од еднаш и да немал ниту еден триумф, а камоли да неосвоен сет! Меѓутоа, Марат Сафин е секако еден од нив!

Контроверзниот руски тренер, за кој се пишуваше дека пијан го играл финалето АО и дека во ложата имал три мистериозни русокоси, два пати играл против Новак за време на кариерата и двата пати славел со 3:0 во сетови.

Целиот текст на Машки магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

Накитот на Оскарите 2020: Ѕвездите носеа дијаманти од 50 милиони долари

Накитот на Оскарите 2020: Ѕвездите носеа дијаманти од 50 милиони долари

Холивудски приказни

Холивудски приказни

„Паразит“ доби Оскар за најдобар филм, за најдобри улоги со Оскари се закитија Жоакин Феникс и Рене Зелвегер

„Паразит“ доби Оскар за најдобар филм, за најдобри улоги со Оскари се закитија Жоакин Феникс и Рене Зелвегер