21 Октомври, 2019
0.0160

Прирачник за Шизици

Објавено во: Стил 03 Јули, 2019

Во доба на виртуелна љубов, со раздрмана почит меѓу половите и комплетно изместени стандарди за заедница, освен потребата за Прелепотици, се појавува и потреба за Шизици. Ме искараа дека зошто само на девојките им се обраќам, и со право, комплетно сум немодерна со дискриминацијава.

Затоа драги мои Шизици, вие сте на ред.

Шизик е дечко кој што живее сам. Не зависи од Мама на 30 години, не чека на Мама да го испере, испегла или пак да му зготви. Не е роден директор, баш напротив, прав Шизик знае што значи да имаш амбиција, и покрај тоа што не си имал совршени услови во животот. Се труди да ја постигне својата цел, а тоа не е сепаре во локална дискотека со десет оштетени старлети застанати покрај него, туку создавање на дом, заедница, исполнет со љубов и почит. Да, излегува заедно со својата Прелепотица, или пак без неа, но нема потреба да ги фрла клучевите од најновото бемве на маса, ниту пак да се пика по вециња во потрага по прашок за перење.

Целата колумна на Ивана Кнез читајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник