29 Јануари, 2020
0.0168

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Објавено во: Стил 09 Декември, 2019

До сега, Елена Ристеска има направено мал милион фотосесии, едиторијали, насловни страни... 

Но, една фотографија посебно ја истакнува, пишува порталот Хаштаг. На нејзиниот Инстаграм профил кој е преполн со одлични фотографии, објави една постара, на која е таа, фотографирана во сосема релаксирачка поза, без премногу шминка и без атрактивна облека. Едноставно, изгледа убаво и природно. 

Напиша дека иако фотографијата е постара, за неа претставува една од најубавите фотоки, односно најубава:


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Тимот на „Медена земја“ се дружеше со Пачино, Де Ниро, Ди Каприо и Бред Пит

(ФОТО) Тимот на „Медена земја“ се дружеше со Пачино, Де Ниро, Ди Каприо и Бред Пит

Паднав на тераса поради најзгодниот тип: Најлудата авантура на Тања Кочовска

Паднав на тераса поради најзгодниот тип: Најлудата авантура на Тања Кочовска

Министерот Манчевски во Star wars

Министерот Манчевски во Star wars

Еден клик од рај до пекол!

Еден клик од рај до пекол!

Уживам во авантурата и во слободата: Четкар за својата животна страст

Уживам во авантурата и во слободата: Четкар за својата животна страст

Брилијантен ум - на три години има 142 поени на тестот за интелигенција

Брилијантен ум - на три години има 142 поени на тестот за интелигенција

Островот во кој никој не смее да оди: И ние имаме таков, ама е „мало дете“ во споредба со овој

Островот во кој никој не смее да оди: И ние имаме таков, ама е „мало дете“ во споредба со овој

Македонската кристална пештера: Чудо на природата

Македонската кристална пештера: Чудо на природата

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат