27 Јануари, 2022
0.0253

Првата дама на Македонија не се покори: Во црвена екстраваганција за посетата на Грција

Објавено во: Стил 05 Октомври, 2021

Досега, ниту еден претседател на нашата земја не ја посетил Атина, ниту пак некој грчки претседател бил во Скопје. Ова е прва средба на највисоко ниво меѓу двете држави.

Имено, претседателот Стево Пендаровски е во официјана историска посета на Хеленската Република, а беше пречекан од претседателката Катерина Сакеларопулу со највисоки државни почести. 

Со него е и неговата сопруга, првата дама Елизабета Ѓоргиевска која се појави во издание кое слободно може да парира на она што го носат кралиците и принцезите за нивните протоколарни посети и настапи.


Целиот текст на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Во семејството еден е столб, другиот мотор: Ема Попивода - неодолива убавина

Во семејството еден е столб, другиот мотор: Ема Попивода - неодолива убавина

Лаф- муабет со Методија Илиевски: Битолчаните посветуваат поголемо внимание на својот изглед од скопјаните

Лаф- муабет со Методија Илиевски: Битолчаните посветуваат поголемо внимание на својот изглед од скопјаните

Аки Рахимовски утре требаше да дојде во Скопје: Каролина, Тавитјан и Харе се сеќаваат на пријателот

Аки Рахимовски утре требаше да дојде во Скопје: Каролина, Тавитјан и Харе се сеќаваат на пријателот

Студиите во Рим бараа огромна посветеност, за четири години, само двапати излегов надвор од градот - Ива Милошевска сопственичка на салоните за накит на ексклузивниот италијански бренд „Rebecca“

Студиите во Рим бараа огромна посветеност, за четири години, само двапати излегов надвор од градот - Ива Милошевска сопственичка на салоните за накит на ексклузивниот италијански бренд „Rebecca“

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна