24 Септември, 2020
0.0305

Психолог советува: Не им ја пренесувајте вознемиреноста поради вирусот на децата

Објавено во: Стил 25 Март, 2020

Во периодот на изолација поради опасоста од ширење на коронавирусот, очекувано е да се интензивираат анксиозноста и депресивноста, вели за Женски магазин психологот Бојана Стојменовиќ. Низ неколку корисни совети, таа предлага како и возрасните и децата полесно да го поминат овој тежок период. 

Читајте повеќе на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска