22 Ноември, 2019
0.0206

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Објавено во: Стил 21 Април, 2019

Една од најпопуларните пејачки на светот Адел се разведува со својот сопруг Сајмон по седум години брак, потврдил нејзиниот ПР.

Адем и бизнисменот Сајмон Конецки биле заедно седум години , добиле син во 2012 година, а се венчале во 2016та.

-И двајцата се посветени на заедничко одгледување на својот син. Како и секогаш, бараат приватност, рекол портпаролот на пејачката и додал дека ниту Адел ниту нејзиниот сопруг нема да даваат никакви изјави по повод разводот.

Пејачката секогаш се трудеше својот приватен живот да го држи што подалеку од очите на јавноста така што не е чудно што и сега одлучила да не се огласува.

Можеби ќе ве интересира

Словачката жена нема време за себе: Интервју со сопругата на словачкиот амбасадор

Словачката жена нема време за себе: Интервју со сопругата на словачкиот амбасадор

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Око за око, Прелепотица за Мачкица

Око за око, Прелепотица за Мачкица

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)