20 Јануари, 2020
0.0364

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Објавено во: Стил 11 Јануари, 2019

Се подготвува разводот кој наверојатно ќе биде најскапиот досега.

Најбогатиот човек на светот се разведува поради водителка, а нова димензија на нивната приказна даваат и наводите за политички мотиви за одмазда.

Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на Амазон Џеф Безос, одекна вчера бидејќи тој соопшти дека од сопругата Мекензи се разведува после 25 години брак и дека остануваат пријатели. Меѓутоа, американските медиуми објавија дека официјално најбогатиот човек на светот е во љубовна врска со Лорен Санчес, поранешната ТВ водителка.

Паралелно се појави информација и дека бракот на Санчез со Патрик Вицел, агентот за таленти и сопстевник на агенцијата WME, доживеал крах,

Магазинот „National Enquirer'“ ги објави љубовните пораки кои Безос и Лорен си ги разменувале, а медиумите објавија дека Безос пуштил соопштение за разводот за да ја надитри приказната за љубовни пораки.

„National Enquirer'“ објави дека нивните новинари ги следеле Безос и Санчез низ пет држави и поминале повеќе од 40 000 милији. Ги следеле во приватни авиони, луксузни лимузини, романтични прошетки, во хотели со пет ѕвезди, интимни вечери поминати во скриени љубовни гнезда.

Тој со Лорен се состанувал три пати неделно, ја водел на егзотични патувања со приватни авиони вредни 65 милиони долари. Нивните фотограф ги фатил како прават „нечисти работи“.

Безос одлучиле да се разведат по 25 години поминат заедно, имаат четири деца и богатство од 137 милијарди долари. Заедно го замислија и покренаа Амазон.


 Foto: EPA/CLEMENS BILAN

Можеби ќе ве интересира

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Медената земја полна измет

Медената земја полна измет

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски