21 Јануари, 2019
0.2973
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Објавено во: Стил 11 Јануари, 2019

Се подготвува разводот кој наверојатно ќе биде најскапиот досега.

Најбогатиот човек на светот се разведува поради водителка, а нова димензија на нивната приказна даваат и наводите за политички мотиви за одмазда.

Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на Амазон Џеф Безос, одекна вчера бидејќи тој соопшти дека од сопругата Мекензи се разведува после 25 години брак и дека остануваат пријатели. Меѓутоа, американските медиуми објавија дека официјално најбогатиот човек на светот е во љубовна врска со Лорен Санчес, поранешната ТВ водителка.

Паралелно се појави информација и дека бракот на Санчез со Патрик Вицел, агентот за таленти и сопстевник на агенцијата WME, доживеал крах,

Магазинот „National Enquirer'“ ги објави љубовните пораки кои Безос и Лорен си ги разменувале, а медиумите објавија дека Безос пуштил соопштение за разводот за да ја надитри приказната за љубовни пораки.

„National Enquirer'“ објави дека нивните новинари ги следеле Безос и Санчез низ пет држави и поминале повеќе од 40 000 милији. Ги следеле во приватни авиони, луксузни лимузини, романтични прошетки, во хотели со пет ѕвезди, интимни вечери поминати во скриени љубовни гнезда.

Тој со Лорен се состанувал три пати неделно, ја водел на егзотични патувања со приватни авиони вредни 65 милиони долари. Нивните фотограф ги фатил како прават „нечисти работи“.

Безос одлучиле да се разведат по 25 години поминат заедно, имаат четири деца и богатство од 137 милијарди долари. Заедно го замислија и покренаа Амазон.


 Foto: EPA/CLEMENS BILAN

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

Смртта на татко ми ме натера да пишувам: Интервју со Јелена Бачиќ- Алимпиќ

Смртта на татко ми ме натера да пишувам: Интервју со Јелена Бачиќ- Алимпиќ

(ФОТО) Режим на исхрана и редовно вежбање: Татјана Стојановска откри како ја одржува својата линија

(ФОТО) Режим на исхрана и редовно вежбање: Татјана Стојановска откри како ја одржува својата линија

Ги врзаа моите раце и нозе и почнаа киретажа без анестезија: Во Хрватска протест за „акушерското насилство"

Ги врзаа моите раце и нозе и почнаа киретажа без анестезија: Во Хрватска протест за „акушерското насилство"