22 Септември, 2019
0.0361

Пушка став: Стилот на Христијан Мицкоски

Објавено во: Стил 03 Септември, 2019

Игра на сигурна класика и очигледно не може да прави многу егзибиции со облекувањето.

Во политиката, модата игра посебна улога. Не е главна, не е ниту споредна, ама може да создаде добра претстава за една личност. Да не беше така, политичарите ќе одеа голи. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски добро знае што му прилега! Научил дека според неговата висина и конституција може се убаво да му стои со мала доза на суптилна инвентивност. 

Тој по се изгледа не е од оние кои мавтаат со часовникот за да бидат видени. Тактичар и модно. Стилот му е еднообразен, но никако досаден. 

Целиот текст читајте го на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Запросување на дното на Охридското езеро

(ВИДЕО) Запросување на дното на Охридското езеро

Сиромашниот Роналдо ме молеше за храна, син ми не ми верува: Се јави најбараната готвачка на светот

Сиромашниот Роналдо ме молеше за храна, син ми не ми верува: Се јави најбараната готвачка на светот

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Око за око, лајк за лајк

Око за око, лајк за лајк

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?