22 Април, 2024
0.0252

РАБОТИ КАКО ДОСТАВАЧ НА ХРАНА И ЗАРАБОТУВА 2.350 ЕВРА МЕСЕЧНО! Го открива трикот за максимален профит: Многумина го одбиваат, а таму се кријат парите

Објавено во: Финансии, Свет 24 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Бизнисот со испорака на храна доживеа експанзија, но кога станува збор за заработка, тој е обвиен со мистерија.

За тоа често се зборува на социјалните мрежи, а многумина претпоставуваат дека можат да заработат и до 120.000 динари месечно. Сепак, се зависи од тоа колку испораки можат да направат во текот на денот, какво превозно средство користат и дали тие што нарачуваат храна се расположени да остават бакшиш.

Атланта Мартин (23) од Велика Британија работела како диспечерка на аеродромот Гетвик, а на 19 години почнала да работи како доставувач на храна. Таа вели дека никогаш не би можела да се врати на „нормална“ работа. Доставувањето храна е совршена за одгледување на нејзината ќерка, смета Атланта, бидејќи таа заработува и до 2.000 фунти месечно, што е околу 2.350 евра, или речиси 275.000 динари. Сега таа го сподели со сите трикот да извлече максимален профит од секој од мене.

„Видов реклама за возачите на „Деливери“ и звучеше прилично добро. Ни тогаш не беше толку популарна“, вели Атланта, која заработува во просек од 10 до 15 фунти на час, што е околу 12 до 18 евра или 1.400 до 2.100 динари. Ако прифати испораки кои се далеку, може да заработи уште повеќе.

„Подобро е кога си платен по работата, а не по час, па колку повеќе работиш за еден час, толку подобро. Еднаш имав работа која беше оддалечена 8 милји и бев платен 14 фунти. Ми требаше само половина час, така добро се разработи“, открива Атланта, додавајќи дека сте платени врз основа на растојанието од домот на клиентот до ресторанот, па ако тој не живее далеку, не секогаш добивате плата како многу.

На Атланта не и пречи ни кратките возења бидејќи сè „се собира“.

„Минимумот што можете да го заработите е 3 фунти. Во просек сум од 10 до 15 фунти на час и можам да заработам 100 фунти дневно во зависност од тоа колку долго работам. Секој има различни цели за тоа колку сака да работи и јас сум работел многу повеќе часови затоа што не Не ми пречи возењето“, вели Атланта.


Можеби ќе ве интересира

ДА СЕ ОДАНОЧАТ ТРИТЕ ИЛЈАДИ НАЈБОГАТИ ВО СВЕТОТ, А ПАРИТЕ ДА ОДАТ ДИРЕКТНО КАЈ СИРОМАШНИТЕ - еве го планот на една нобеловка

ДА СЕ ОДАНОЧАТ ТРИТЕ ИЛЈАДИ НАЈБОГАТИ ВО СВЕТОТ, А ПАРИТЕ ДА ОДАТ ДИРЕКТНО КАЈ СИРОМАШНИТЕ - еве го планот на една нобеловка

ЕВЕ КАДЕ ГИ ВЛОЖУВААТ СВОИТЕ ПАРИ 0,001 ПРОЦЕНТ ОД НАЈБОГАТИТЕ: Живеат поинаку од остатокот од светот

ЕВЕ КАДЕ ГИ ВЛОЖУВААТ СВОИТЕ ПАРИ 0,001 ПРОЦЕНТ ОД НАЈБОГАТИТЕ: Живеат поинаку од остатокот од светот

ДЕНАРОТ ГО „ПРЕТРКА“ ЕВРОТО, ИСТОРИСКИ МИГ ЗА ГРАЃАНСКИТЕ ЗАШТЕДИ - колку пари чуваат македонските граѓани во банка

ДЕНАРОТ ГО „ПРЕТРКА“ ЕВРОТО, ИСТОРИСКИ МИГ ЗА ГРАЃАНСКИТЕ ЗАШТЕДИ - колку пари чуваат македонските граѓани во банка

Николоски на средби во СБ – Продолжуваме со спроведување на реформите дефинирани со нашите партнери, 695 милиони долари поддршка од СБ

Николоски на средби во СБ – Продолжуваме со спроведување на реформите дефинирани со нашите партнери, 695 милиони долари поддршка од СБ

БЕРЗИТЕ СО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ - индексот S&P 500 падна петти ден по ред

БЕРЗИТЕ СО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ - индексот S&P 500 падна петти ден по ред

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА НА ГОЛЕМИ МАКИ – најевтина кирија е 1.000 евра, во големите градови уште поскапо

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА НА ГОЛЕМИ МАКИ – најевтина кирија е 1.000 евра, во големите градови уште поскапо

„Доколку не се остварат ризиците, олабавување на монетарната политика во втората половина од годинава“: гувернерката Ангеловска-Бежоска за ВОА

„Доколку не се остварат ризиците, олабавување на монетарната политика во втората половина од годинава“: гувернерката Ангеловска-Бежоска за ВОА

ПОИСПЛАТЛИВО ИМ Е ДА ЖИВЕАТ ВО ХОТЕЛ, ОТКОЛКУ ВО СТАН ПОД КИРИЈА: Неверојатни цени на киријата во Швајцарија

ПОИСПЛАТЛИВО ИМ Е ДА ЖИВЕАТ ВО ХОТЕЛ, ОТКОЛКУ ВО СТАН ПОД КИРИЈА: Неверојатни цени на киријата во Швајцарија

НА ЕДНА ПЛАНИНА ВО СОСЕДСТВОТО ИМА ЗЛАТО ЗА ПОЛА ЕВРОПА: Стрикленд Металс влезе во „профитабилната српска игра за злато“

НА ЕДНА ПЛАНИНА ВО СОСЕДСТВОТО ИМА ЗЛАТО ЗА ПОЛА ЕВРОПА: Стрикленд Металс влезе во „профитабилната српска игра за злато“