21 Јануари, 2020
0.0155

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Објавено во: Стил 06 Септември, 2019

Некои од нашите политичари видно се трудат да изгледаат стилски добро и усогласено. Други немаат поим какви се костумите кои ги носат, дали се летни или зимски, со големи или мали јаки, широки или тесни… 

Политичарот Александар Кирацовски е некаде помеѓу. Неговиот стил на облекување е монотон и модерен истовремено, но без разиграност со модни детали и без боја… 

Во неколку негови изданија изгледа убаво, со скап струкиран костум кој визуелно го прави слаб и со соодветно одбрана кошула, ама во останатите негови прикажувања има моменти кога фармерките му се претесни или пак широки. 

Ретко ќе го видиме со вратоврска, која сепак е составен дел од облеката на политичарите. Она што е најризично кај него е горниот дел, односно сакоата кои според неговата конституција треба да бидат над задникот, а не долги. 

Стилот на Александар Кирацовски погледнете го на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Медената земја полна измет

Медената земја полна измет

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”