18 Февруари, 2020
0.0182

Роберт де Ниро: После 50 години брак почна да се сомнева во својот избор

Објавено во: Стил 25 Август, 2019

Мојата сопруга е една доста присебна жена и не се навреди од моите зборови..

„После 50 години брак, еден ден внимателно ја погледнав сопругата и реков: пред 50 години имавме мала куќа, стар автомобил, спиевме на каучот и на мал екран гледавме телевизија во црно бело. Но, секоја вечер одев во кревет со убава деветнаесетгодишна девојка.

Сега имам огромна куќа, скап автомобил, голем кревет во луксузна просторија со огромен телевизор, но спијам во кревет со 69 годишна жена!Почнувам да се сомневам во мојот брак “.

Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан