18 Февруари, 2020
0.0190

Росана Сариќ: Овој роденден на ќерка ми е посебен, го славиме со Маријана

Објавено во: Стил 23 Август, 2019

Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска и нејзиниот сопруг, актерот Ѓорѓи Тодоровски-Трупче го сношти прославија роденденот на ќерката Ивана. Росана вели дека овие денови за неа се најсреќни и поради тоа што нејзината сестра Маријана Новачевска која долги години живее во Австралија е на одмор кај семејството.

„Овој роденден на ќерката ми го славиме сите заедно, со Маријанче и со нашите родители и пресреќна сум што сме по толку време заедно. Со Маријана супер си поминуваме, гледаме секоја трошка од денот да ја искористиме максимално да бидеме  заедно.Таа овие денови е во Куманово кај нашите родители а за викендите доаѓа кај нас“, ни раскажа Росана.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина