05 Декември, 2019
0.0311

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Објавено во: Стил 22 Јули, 2019

Најголемиот наш фудбалски ас на сите времиња и денес изненадува со својата појава. Смислата за хумор не ја загубил, а со фудбалот малку е скаран.

Во својата кариера освои скоро се што можеше да се освои во фудбалот. За Дарко Панчев, легендата на Југословенскиот фудбал и играч кој на Црвена ѕвезда и ја донесе титулата европски шампион и ја освои златната копачка  на Европа, скоро и да нема нешто што не е напишано. Тој е нашата гордост и останува запишан во историјата како фудбалерот со број 9, еден од најдобрите на Балканот и пошироко. Сепак, Дарко се уште има што да каже, а при тоа и да не насмее. Активен е колку може во спортот, активно ги следи спортските случувања, ама во неговиот кафе бар постојано е во друштво на големи регионални ѕвезди кои и денес му симнуваат капа. Со сопругата Маја имаат една многу по друга работа од нивната стандарна, а таа е да бидат добри родители на двете ќерки и да ги изведат на вистински пат. 

- Мислам дека со Маја заедно, ќерките Надица и Марија ги учиме на нормални животни вредности. Да прават добри работи и да ги почитуваат постарите - вели Панчев. 

Свесен е дека старее и дека ништо не е како порано, кога не му било никаков проблем да истрча и десет километри. Сега нормално е кондиционо да е по спор, но успева сепак да воспостави некаква рамнотежа и да балансира со вежбите и исхраната.

Целото интервју прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Оние од администрацијата најздрави: Овие професии се најопасни за здравјето

Оние од администрацијата најздрави: Овие професии се најопасни за здравјето

За нас

За нас

Лица со Даунов синдром изработија еколошки крпи со пчелин восок

Лица со Даунов синдром изработија еколошки крпи со пчелин восок

(ВИДЕО-ФОТО) КАКО ВО БАЈКА: Еве како Меланија Трамп новогодишно ја украси Белата куќа

(ВИДЕО-ФОТО) КАКО ВО БАЈКА: Еве како Меланија Трамп новогодишно ја украси Белата куќа

Не е само еден: Тринаесетте македонски острови

Не е само еден: Тринаесетте македонски острови

Не ме чачкај, не те чачкам

Не ме чачкај, не те чачкам

Родителите кои пишуваат домашни и врзуваат врвки – грешат

Родителите кои пишуваат домашни и врзуваат врвки – грешат

Бојан е похрабар од мене: Интервју со Петар Петковски од „Фамилијата Марковски“

Бојан е похрабар од мене: Интервју со Петар Петковски од „Фамилијата Марковски“

Елена Ристеска: Се што сакам за Божик е јуни

Елена Ристеска: Се што сакам за Божик е јуни