21 Септември, 2020
0.0498

Самоизолацијата го јакне духот: Благица Димитровска, актерка

Објавено во: Стил 24 Март, 2020

На уметниците изолацијата не им е туѓа. Благица Димитровска, актерка во Драмскиот театар, се согласува со тоа мислење.

-Ние, уметниците, често знаеме да бидеме во самоизолација додека сме во процес на работа, така што самоизолацијава сега за мене е déjà vu, вели таа за Женски магазин.

Целото интервју со актерката на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска