14 Јуни, 2021
0.0195

СЕ ОБЛОЖИВ СО МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ДЕКА ИТАЛИЈА ЌЕ ПОБЕДИ, ДОЛЖНА МИ Е 20 ЕВРА - Сања од српското трио по освојувањето на 15 место

Објавено во: Балкан, Стил 23 Мај, 2021

Сања Вучиќ, една од девојките од српското трио Hurricane, или ураганките како што ги нарекуваа во Србија, вчера изјави дека знаела дека ќе победи италијанската песна на Евровизија, а за тоа се обложила и со Марија Шерифовиќ, која им даваше поддршка.

Оваа изјва Сања Вучиќ ја даде за Блиц.рс. 

„Знаев дека Италијаните ќе победат, се обложив со Марија Шерифовиќ, должна ми е 20 евра. И тоа е се забележано на нејзиниот блог, можете да одите таму и да видите“, изјави Вучиќ откако се дозна кој е победник на Евровизија.

Таа рече дека не плачела, туку она што се гледале биле две светли точки од шминката. Инаку, рече дека слави, бидејќи победиле нејзините фаворити.

Српските девојки го освоија 15 место. 

„Тоа е фантастично, имајќи предвид дека учествуваат 39 држави, вклучувајќи ги и тие што настапуваа на полуфиналето, па јас сум задоволна од пласманот. Се разбира, секому му е криво ако не заземе некоја висока позиција, во првите три, како и да не бил. Но, ние сме презадоволни со нашиот настап, и знаеме дека Србија е горда на нас“, изјави, меѓу другото, Вучиќ. 

Инаку, како што пишува Блиц.рс, српското трио, Ураканите, во финалето на Евровизија, исто како и во полуфиналната вечер, ги полудеа сите со својата изведба, енергија, харизма и песна, а го освоија 15-то место.

Сања, Ивана и Ксенија го дадоа своето прво интервју за „Блиц“ по објавените резултати, а што имаа да ни кажат се гледа на видеото. 

Инаку, по настапот во финалето на престижниот музички натпревар „Евровизија“, Сања, Ксенија и Ивана, повторно го собориле рекордот на ЈуТјуб.

Нивниот настап беше гледан повеќе пати од кој било друг на „Евровизија“.

Тие водеа на официјалниот канал на Јутјуб „Евросонг“ со дури 170 илјади прегледи, додека второпласираниот во оваа категорија, Русинот, има 110 илјади прегледи.

А словенечкиот водител за нивниот настап рекол „Прошетајте низ силиконската долина“, но добил одговор дека не е професионален, пишува Блиц. 

Инаку, Марија Шерифовиќ дојде во Ротердам да биде поддршка, но и на некој начин да лобира за групата. Како голема победничка на Евровизија во 2007 година, Марија остана запаметена, па нејзиниот глас се слушаше на далеку. 

Извор. Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

Крај на епидемијата во Словенија

Крај на епидемијата во Словенија

СИНОТ НА ЕКС КОМАНДАНТОТ НАЈАВИ: Ќе бараме Ратко Младиќ да оди на лекување

СИНОТ НА ЕКС КОМАНДАНТОТ НАЈАВИ: Ќе бараме Ратко Младиќ да оди на лекување

Бојко Борисов: Со Заев се обидуваме работите да одат од дното нагоре

Бојко Борисов: Со Заев се обидуваме работите да одат од дното нагоре

КАТАКЛИЗМИЧНИ ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: Загина човек во Солун, силниот порој го однел неговиот автомобил

КАТАКЛИЗМИЧНИ ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: Загина човек во Солун, силниот порој го однел неговиот автомобил

МАКЕДОНЕЦ НА ЧЕЛО НА АЕРОДРОМОТ ВО ЦРНА ГОРА: Горан Јандреоски е избран за нов извршен директор

МАКЕДОНЕЦ НА ЧЕЛО НА АЕРОДРОМОТ ВО ЦРНА ГОРА: Горан Јандреоски е избран за нов извршен директор

КУЌИ НА ПРОДАЖБА ЗА ЕДНА КУНА: Хит понуда во Хрватска, еве ги условите за купување

КУЌИ НА ПРОДАЖБА ЗА ЕДНА КУНА: Хит понуда во Хрватска, еве ги условите за купување

СЛОВЕНИЈА ВО ПОРТОКАЛОВАТА ЗОНА: Премиерот Јанша најави набрзо крај на епидемијата на Ковид

СЛОВЕНИЈА ВО ПОРТОКАЛОВАТА ЗОНА: Премиерот Јанша најави набрзо крај на епидемијата на Ковид

ПОЗНАТА ЛОКАЦИЈАТА ВО СРБИЈА КАДЕ ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА СИНОФАРМ: Месечно производство од два милиони вакцини

ПОЗНАТА ЛОКАЦИЈАТА ВО СРБИЈА КАДЕ ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА СИНОФАРМ: Месечно производство од два милиони вакцини

ОПАСНОСТ ОД АЈКУЛИ НА ЈАДРАН ВО ХРВАТСКА? Забележани во плитките води на Корчула

ОПАСНОСТ ОД АЈКУЛИ НА ЈАДРАН ВО ХРВАТСКА? Забележани во плитките води на Корчула