07 Октомври, 2022
0.0259

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Објавено во: Стил 11 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Откако се објави владината реклама дека на Мировниот фестивал, кој предизвика многу негативни реакции на социјалните мрежи, ќе пее и Антониа Гиговска, младата пејачка го откажа своето учество. 

Имено, таа нема да настапи на музичкиот спектакал кој ќе се одржи на плоштадот „Скендербег“, по повод 21-годишнината од потпишувањето на Рамковниот договор, а за истото се огласи и на својот профил на Инстаграм.

„За мене е одговорен менаџерски тим кој прифати ангажман за кој ниту јас, ниту тие знаеле дека има или би имало политичка конотација. Па оттаму, бев приморана да го откажам мојот ангажман, се разбира со секоја почит према организаторот и према било која политичка страна“ - вака Антониа го започна своето излагање, а потоа додека дека не сака да биде дел од манифестација поврзана со политика:

Целиот текст на Хаштаг.мк. 

Можеби ќе ве интересира

Оскаровката за прв пат е бремена на 48 години: Го воодушеви светот со реакцијата - „Ова го чекав долго време, доаѓаат две бебиња“

Оскаровката за прв пат е бремена на 48 години: Го воодушеви светот со реакцијата - „Ова го чекав долго време, доаѓаат две бебиња“

Џоли поднесе документи до судот: Тврди дека Бред Пит ги давел и тепал децата

Џоли поднесе документи до судот: Тврди дека Бред Пит ги давел и тепал децата

Почина Сачин Литлфедер, актерката која пред 5 децении го одби Оскарот во име на Марлон Брандо

Почина Сачин Литлфедер, актерката која пред 5 децении го одби Оскарот во име на Марлон Брандо

ОД ЛУКСУЗ ДО ПРОГОН Која е последната кралица на Иран и зошто нејзината слика ја носат демонстрантите во Техеран

ОД ЛУКСУЗ ДО ПРОГОН Која е последната кралица на Иран и зошто нејзината слика ја носат демонстрантите во Техеран

ШТО АКО ТЕХНОЛОГИЈАТА ПАДНЕ ВО ПОГРЕШНИ РАЦЕ? Мисијата со сондата Дарт на НАСА предизвикува нови сомнежи

ШТО АКО ТЕХНОЛОГИЈАТА ПАДНЕ ВО ПОГРЕШНИ РАЦЕ? Мисијата со сондата Дарт на НАСА предизвикува нови сомнежи