19 Мај, 2021
0.0219

Се омажив за Предраг на истиот датум, во истиот час како и првиот пат: Уникатната љубовна приказна на Тања Кочовска

Објавено во: Стил 14 Февруари, 2021

Aктерката Тања Кочовска, која е долги години во брак со нејзиниот колега Предраг Павловски, вели дека кај нив дома секој ден е Свети Трифун и Свети Валентин.

Минатата недела, кога на Предраг му беше роденден,  Тања му го честиташе на нејзиниот познат, уникатен начин на Фејсбук. До фотографијата на која се и двајцата во друштво на колеги од Театарот за деца и младинци, Тања напиша: „Среќен роденден колега“. На тој нејзин духовит начин, Тања ни ја раскажа љубовната приказна со Предраг, од моментот кога во пет наутро ја побарал за жена, до тоа зошто сите сакаат да ги имитираат.

-Ние сме сосема различни, а кај него во моментов сè ме неврира. Сега со коронава како што сме повеќе по дома, само нешто ни пречи, само нешто се боцкаме. Всушност, ние постојано се боцкаме, затоа и толку се сакаме“, рече Тања за Предраг. Потоа се наврати на почетокот на нивната љубов и моментот кога Предраг ја побарал за жена уште на првото излегување.

Повеќе на Женски магазин овде


Можеби ќе ве интересира

Васил е на дното на обложувалниците, но и тие се дел од игрите на големите лоби групи: Александра Јовановска шеф на евровизиската делегација во Ротердам

Васил е на дното на обложувалниците, но и тие се дел од игрите на големите лоби групи: Александра Јовановска шеф на евровизиската делегација во Ротердам