24 Јули, 2019
0.0213

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Објавено во: Македонија 26 Април, 2019

Во скопското село Рашче во оружен напад е убиен стар маж додека се наоѓал во автомобил.

Според информациите на полицијата, во 65 годишен мештанин во 14,30 е пукано од огнено оружје од друг автомобил во движење во текот на вчерашниот ден.

Медиумите пренесуваат дека е пукано од бел џип со бугарски таблици, како и дека е неофицијален податокот дека е убиен поради крвна одмазда.

Дел од телевизиите објавија и видео снимки од автомобилот фолксфаген во кој бил убиениот на кој се гледале бројни дупки од куршумите на предното стакло и искршено стакло на задното и прозорот од страната на возачот.

Можеби ќе ве интересира

Законот за Јавно обвинителство ќе биде испратен на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка

Законот за Јавно обвинителство ќе биде испратен на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка

БиХ СО НАЈВИСОК РИЗИК: Има ли опасност од тероризам во Македонија?

БиХ СО НАЈВИСОК РИЗИК: Има ли опасност од тероризам во Македонија?

Ванковска за обраќањето на Јанева: Правната држава е одамна прежалена

Ванковска за обраќањето на Јанева: Правната држава е одамна прежалена

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица Јанева се огради од „Рекет“, најден е и телефонот за кој се тврдеше дека е изгубен

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица Јанева се огради од „Рекет“, најден е и телефонот за кој се тврдеше дека е изгубен

Како француски „Репортер“ ја опиша Преспа?

Како француски „Репортер“ ја опиша Преспа?

ПО ПОЈАВУВАЊЕТО НА ЈАНЕВА: На Твитер се бара одговорност

ПО ПОЈАВУВАЊЕТО НА ЈАНЕВА: На Твитер се бара одговорност

Мицковски: Злоупотребена била, синот насилно турнат да работи за рекетар, тажна приказна

Мицковски: Злоупотребена била, синот насилно турнат да работи за рекетар, тажна приказна

Катица Јанева имала и трет телефон?

Катица Јанева имала и трет телефон?

Арсовски: Jанева одби да објасни зошто лажела дека нејзиниот телефон е украден кога истиот наводно го подарила

Арсовски: Jанева одби да објасни зошто лажела дека нејзиниот телефон е украден кога истиот наводно го подарила