18 Февруари, 2020
0.0149

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Објавено во: Стил 20 Август, 2019

Со солзи радосници, медицинските сестри од Клиничката болница „Аџибадем Систина“ вчера го подготвуваа двомесечниот Војдан за дома. 

Малиот херој е роден на 20 јуни, во 28. недела од бременоста на мајка си, со тежина од само 850 грама и 33 сантиметри должина. Тој тргна по стапките на мама и тато, Славица Чамова и Бојан Анастасов кои се планинари, па уште од многу мал почна да ги освојува врвовите. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан