20 Јуни, 2024
0.0269

„СЕ ШТО СЛУШНАВТЕ Е ВИСТИНА“ - еве што кажа адвокатот на убиецот на Данка

Објавено во: Балкан 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Живадин Богдановиќ, адвокатот бранител на Срѓан Јанковиќ (50), кој е осомничен дека учествувал во убиството на Данка Илиќ (2), за Информер потврди дека неговиот клиент е подготвен да каже се за тоа дело!

- Тоа што го слушнавте е точно. Има шанси да сведочи и да ја заврши одбраната со молчење, тоа е се што можам да кажам засега. Морам да одам во судница - изјави Богдановиќ за Информер.

Осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ, Јанковиќ наводно преку адвокатот потврдил дека донел одлука да ја изнесе својата одбрана во наредниот период.

Неговиот адвокат за ова го известил обвинителството, потврдиле од Вишото јавно обвинителство во Заечар.

Неговото рочиште најверојатно ќе биде закажано за следната недела.

Да потсетиме, двегодишната Данка Илиќ исчезна на 26 март во Бањско поле кај Бор, а полицијата по 10-дневна потрага и детална проверка на сите траги и информации ги уапси Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ (50). , работници на ЈКП „Водовод“ од Бор кои се осомничени дека со автомобил ја удриле девојката, а потоа нејзиното тело го ставиле во багажникот на автомобилот и го однеле на депонија.

Телото на девојчето се уште не е пронајдено, а потрагата по останките е во тек.

Можеби ќе ве интересира

ВО ХРВАТСКА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 1.323 ЕВРА - еве во која дејност се заработува близу 2.500 евра

ВО ХРВАТСКА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 1.323 ЕВРА - еве во која дејност се заработува близу 2.500 евра

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

ЕКСПЛОДИРА БОМБА ВО ЦЕТИЊЕ: едно лице загина, неколкумина се повредени во близина на Спортскиот центар!

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

(ВИДЕО) СЕ ЕВАКУИРААТ ДВЕ НАСЕЛБИ: Пожарот зафати предградие на Атина

ГРЧКИ МИНИСТЕР: Европа треба да биде отворена за децата од Газа

ГРЧКИ МИНИСТЕР: Европа треба да биде отворена за децата од Газа

САХАРСКИ ПЕСОК ВО ХРВАТСКА: Еве како изгледаше

САХАРСКИ ПЕСОК ВО ХРВАТСКА: Еве како изгледаше

ЦЕЛА ЕВРОПА „ГОРИ“: Турција руши рекорди, Грција имплементираше мерки, а Македонија во портокалова фаза

ЦЕЛА ЕВРОПА „ГОРИ“: Турција руши рекорди, Грција имплементираше мерки, а Македонија во портокалова фаза

ГРЦИЈА ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: „Ако сакате да ги задржите туристите, мора да го направите ова, потребни се итни реформи“

ГРЦИЈА ДОБИ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: „Ако сакате да ги задржите туристите, мора да го направите ова, потребни се итни реформи“

УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА: Табла која содржи македонски јазик ќе биде поставена во Тирана

УСПЕХ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА: Табла која содржи македонски јазик ќе биде поставена во Тирана