29 Јули, 2021
0.0176

СЕ ВЕНЧАА ВО ТАЈНОСТ: Легендарниот ракометар на „Вардар“ Игор Карачиќ тајно кажал ДА на убавата Душица од Струмица

Објавено во: Стил 17 Јуни, 2021

Познатиот хрватски ракометен репрезентативец Игор Карачиќ, кој пред две години ја славеше титулата Европски Шампион во редовите на скопскиот клуб РК „Вардар“, тајнои се венчал со убавата Душица Андоновиќ од Струмица. 


Можеби ќе ве интересира

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Девојка ослабела 220 килограми, нејзиниот изглед шокираше, сега е како друга личност

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Девојка ослабела 220 килограми, нејзиниот изглед шокираше, сега е како друга личност

СЕ ОЖЕНИ БЕТМЕН ВЕЛИТ - на свадба му дојдоа Игор Дурловски и Владо Јовановски

СЕ ОЖЕНИ БЕТМЕН ВЕЛИТ - на свадба му дојдоа Игор Дурловски и Владо Јовановски