17 Август, 2019
0.0172

Секој викенд деца без родители ручаа во нашиот дом: Амернис Нокшиќи си ја отвори душата

Објавено во: Стил 09 Февруари, 2019

Посвојувањето е благородна мисија, порача во една прилика Амернис Нокшиќи која минатата година активно се вклучи во кампањата „На секое дете му треба семејство“ која ја стартуваше Министерството за труд и социјална политика во соработка со УНИЦЕФ. 

За мене е нормална грижата за оние кои ја немаат таа среќа да имаат дом, изјави познатата актерка во продолжение за Женски Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Те сакам до небото

Те сакам до небото

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

МАЛ РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Oстров стар 4.000 години е вистинска атракција

МАЛ РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Oстров стар 4.000 години е вистинска атракција