19 Јуни, 2019
0.0374

Селебрити ту би

Објавено во: Стил 12 Јуни, 2019

In the Future everybody will be famous for 15 minutes.

Andy Warhol

Дали сега ни е доволно јасно што сакал да каже чичко Енди на времето? Свеста ни е сведена на ниво на фикуси, што гледаат во социјалните медиуми како во сонце.

Пред два дена имав ситуација каде што некоја несреќа, што троши кислород за џабе, отворила лажен профил на саат време, доволно за да ми прати интимна порака во инбокс дека што и да направам сум грда.

Моето прашање, на страна од фрустациите што ги гаиш, бидејќи сега сум убедена дека и ме читаш, е колку ли ти жено имаш слободно време во твојот живот!? Пошто јас знам дека сум си прелепотица, него со тебе и таквите како тебе што правиме? И како го имаш постигнато тоа слободно време, давај рецептата, сакам и јас!


Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Јас пред тебе

Јас пред тебе

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор